Česká Hasičská Sportovní Federace, sportovní svaz hasičů, z.s.

Požární sportovci z celé republiky se sjeli na tradiční Memoriál J. Romportla a V. Málka do Hradce Králové

Soutěž se odehrála na novém hasičském stadionu. 

   Dnes 4. srpna 2016 se na nově zrekonstruovaném stadionu Hasičského záchranného sboru (dále jen HZS) Královéhradeckého kraje poblíž řeky Orlice v Hradci Králové konal již 42. ročník tradičního Memoriálu Josefa Romportla a Vlastimila Málka v disciplínách požárního sportu.

   Při této příležitosti se za krásného letního počasí na místo sjelo více než sto čtyřicet závodníků a závodnic z celé republiky. Profesionální a dobrovolní hasiči se utkali ve dvou disciplínách požárního sportu, tj. ve výstupu do čtvrtého podlaží cvičné věže a v běhu na 100 metrů s překážkami.
   Memoriál zahájil ředitel HZS Královéhradeckého kraje plk. Ing, František Mencl a svojí účastí sportovce podpořili také vzácní hosté, jako byl například hejtman Královéhradeckého kraje Bc. Lubomír Franc a další představitelé Královéhradeckého kraje, státní správy, samosprávy a složek integrovaného záchranného systému.
   Memoriál se konal za podpory Zdravotní pojišťovny Ministerstva vnitra ČR, Sportovního klubu hasičů Královéhradeckého kraje, České hasičská sportovní federace, společnosti Happy End CZ a HKFree.org z.s.

   V jednotlivých disciplínách a kategoriích byli nejlepší tito závodníci a závodnice:

Výstup do čtvrtého podlaží cvičné věže
Ženy: Kamila Bartošková (SDH Horní Cerekev)
Muži celkově: Jakub Pěkný (HZS Ústeckého kraje)
Muži nad 35 let: Jan Hopp (HZS hl. města Prahy)

Běh na 100 metrů s překážkami
Ženy: Šárka Jiroušová (SDH Poniklá)
Muži: Jakub Pěkný (HZS Ústeckého kraje)

   Zvláštní uznání zaslouží také Josef Pěnča (HZS Jihomoravského kraje) a Jan Juřička (SDH Luká), kteří se výstupu na věž zúčastnili v nesoutěžní kategorii nad padesát let věku.

   Pro nejlepší ze sportovců byl Memoriál jistě dobrou generálkou před letošním Mistrovstvím světa v požárním sportu, které se uskuteční ve dnech 14.-21. srpna na Městském stadionu v Ostravě.

   Kompletní výsledky 42. ročníku Memoriálu J.Romportla a V.Málka v disciplínách požárního sportu jsou k dispozici v přiloženém samostatném souboru zde.

štítky: Český pohár ve dvojboji
Aktualita ze dne 5.8.2016 | Napsal: