Česká Hasičská Sportovní Federace, sportovní svaz hasičů, z.s.

TFA Harachovský MAMUT 2016 - III. závod Českého poháru v TFA

3. závod Českého poháru v disciplínách T. F. A. Závod nese jméno HARRACHOVSKÝ MAMUT a uskuteční se 25. května 2016 v Harrachově, v areálu skokanských můstků. V závodě se představí hasiči s nejlepší fyzičkou z celé České republiky.

Po dvou letech se vrací do horského areálu skokanských můstků prestižní závod HARRACHOVSKÝ MAMUTkterý se uskuteční v rámci 3. závodu Českého poháru v disciplínách T. F. A. Silový a vytrvalostní závod, ve kterém si hrábne každý na dno svých sil, odstartuje 25. května 2016. Soutěžící se budou muset poprat na trati se čtyřmi úseky. V prvním půjde o běh s požárními hadicemi, po kterém bude následovat sbalení hadic do boxu. V druhém úseku na závodníky čeká 80 úderů palicí v hammer boxu, přenesení 20 kg závaží sníženým profilem, přemístění figuríny na 60 metrů a vždy obávaná třímetrová bariéra, na kterou se leze pomocí lana. A to stále není vše!

Vyčerpaní závodníci se přesunou na úsek číslo 3 k lešení. Zde si máknou s nastavovacími žebříky a vytahováním břemene. V posledním čtvrtém úseku vyběhnou v plné výbavě ke skokanským můstkům, přesně až na úroveň hrany můstku K 120. Každý, kdo dorazí do cíle po takto drsných zkouškách, je vlastně vítězem.

"Přijďte hasiče podpořit a pomozte jim fanděním k lepším výkonům. Divácká veřejnost je srdečně zvána! "

Zkratka TFA (Toughest Firefighter Alive) bývá volně překládána „Nejtvrdší hasič přežívá". Už teď jsme zvědaví, kdo bude tím nejtvrdším přeživším v Harrachově.

Časový harmonogram Českého poháru TFA Harrachov 2016

08:00 - 09:00 hodin – prezence v zázemí před hotelem Bellevue,
09:00 - 09:15 hodin - porada rozhodčích v hotelu Bellevue,
09:15 - 09:30 - instruktáž se všemi závodníky na trati
09:30 hodin – zahájení před hotelem Bellevue – účastní se všichni soutěžící
a rozhodčí,
09:45 - start soutěžících podle startovního pořadí,
od 11:30 do 14:00 - oběd v místě soutěže,
vyhlášení výsledků a slavnostní ukončení soutěže bude realizováno podle
časového sledu soutěže.
Aktualita ze dne 23.5.2016 | Napsal: