Česká Hasičská Sportovní Federace, sportovní svaz hasičů, z.s.

XXII. ročník Memoriálu Františka Fraita v extrémních sportech zná jména vítězů

Okolí obce Provodov na Zlínsku se dnes stalo místem tradičního sportovního klání, které není jen zkouškou fyzické zdatnosti, vytrvalosti a zručnosti, ale také prověrkou psychické odolnosti a týmové spolupráce. Soutěž se každoročně koná k uctění památky zlínského profesionálního hasiči Františka Fraita, který zde tragicky zahynul. 

Těžký terén plný prudkých stoupání a hlubokých strží, zdolání skalního útvaru, slanění lomu, traverz a především kilometry běhu a jízdy na horském kole, to vše čekalo na 52 mužů a dvě ženy 27 soutěžních dvojic. Na start se mimo profesionálních hasičů postavili i zástupci hasičů dobrovolných a záchranářů. Nechyběla ani tradiční smíšená dvojice kroměřížského profesionálního hasiče Ladislava Kosatíka a jeho dcery Terezy. Premiéru měla i smíšená dvojice kroměřížských záchranářů Anety a Mirka Golových.

Zlato si z letošního ročníku odnesla dvojice profesionálních hasičů Petr Smilek a Leopold Hejneš. Ti jako jediní zvládli celou trať za méně než jednu hodinu. Stříbro patřilo dvojici Lukáš Novák a Lukáš Koutník a bronz vybojovali Petr Velička a David Sejkora. Jak ale uvedl ředitel HZS Zlínského kraje plk. Ing. Vít Rušar, který se zúčastnil závěrečného vyhodnocení a předání věcných darů, vítězem se stal každý z účastníků této náročné soutěže.

Autor: por. Bc. Libor Netopil, tiskový mluvčí HZS Zlínského kraje

štítky: Frait
Aktualita ze dne 9.6.2017 | Napsal: