Česká Hasičská Sportovní Federace, sportovní svaz hasičů, z.s.

Výsledky TFA Kroměříž - Zámecká věž 2015

15. ročník soutěže o putovní pohár ředitele HZS Zlínského kraje v disciplinách TFA – Zámecká věž, Kroměříž 2015. 

Historické centrum města Kroměříže tvořilo kulisu dnešního sportovního klání profesionálních hasičů v disciplinách TFA (Toughest Firefighter Alive – nejtvrdší hasič přežije). Po desáté hodině dopolední odstartoval v pořadí už patnáctý ročník soutěže o putovní pohár ředitele HZS Zlínského kraje, který je součástí Českého poháru v disciplinách TFA. Pořádání soutěže se ujal HZS Zlínského kraje, Město Kroměříž – s osobní záštitou starosty města, Česká hasičská sportovní federace a Sportovní klub Hasiči Zlín.

Na dráhu rozdělenou do čtyř úseků, z nichž tři byly situovány na Velkém náměstí, se postupně vydalo 58 soutěžících, kteří bojovali o medaile ve třech věkových kategoriích a soutěži družstev (výsledky jsou v přiložených souborech) . Tím čtvrtým úsekem, který museli všichni absolvovat,  byl „zlatý hřeb“ tohoto závodu – výběh schodiště věže arcibiskupského zámku. Závod, který simuluje zásahové činnosti hasičů museli soutěžící absolvovat v zásahovém oděvu a z části i s  dýchacím přístrojem.

Závěrem chceme také poděkovat vedení kroměřížského zámku, všem sponzorům a jednotlivcům, kteří se na přípravě a průběhu soutěže podíleli.

Autor: por. Bc. Libor Netopil
           tiskový mluvčí HZS Zlínského kraje
Aktualita ze dne 17.9.2015 | Napsal: