Česká Hasičská Sportovní Federace, sportovní svaz hasičů, z.s.

V Nymburce proběhl Mezinárodní volejbalový turnaj, finálové utkání vyhráli Bělorusové

13. 4. 2016 ve 14 hodin ve Sportovním centru v Nymburce vyvrcholil Mezinárodní volejbalový turnaj finálovým utkáním týmů výběru Policie ČR a reprezentace hasičů Běloruska. Na organizaci turnaje se finančně podílelo Ministerstvo vnitra bez jehož přispění by se turnaj obtížně financoval.

Ještě předtím dohrály svá utkání všechny další zúčastněné týmy. Vložené zápasy žen HZS a Policie ČR předvedly krásu nejen volejbalu, ale i skvěle hrajících hráček. V obou zápasech zvítězily reprezentantky policie. V kategorii mužů se na pátém místě umístil výběr HaZZ Slovenska, jehož nevýhodou oproti ostatním byl malý počet hráčů. Stoupající úroveň utkání rychle ubírala fyzické síly. O bronzovou medaili se ve středu utkaly týmy HZS ČR a Lotyšska, kde hosté výsledkem 3:0 rozhodli, že pohár za 3. místo poputuje do Lotyšska. Čtvrté místo tak logicky zůstalo doma hasičům ČR.

Finálové utkání, které začalo v 12:30 hodin, svedlo dohromady týmy Policie ČR a Běloruska. Lze bez obav konstatovat, že mělo ligovou úroveň se spoustou krásných volejbalových momentů, srdcařských zákroků i vystupňovaných emocí.

Vítězem se nakonec po tuhém boji stal výběr Běloruska.

Bez obav lze konstatovat, že dvoudenní Mezinárodní volejbalový turnaj byl svátkem hasičského a policejního volejbalu hodným následování. Všichni ať již hráči, rozhodčí, organizátoři nebo i pracovníci Sportovního centra v Nymburce odvedli zodpovědnou a kvalitní práci, za kterou jim patří velký dík.


mjr. Bc. Zdeněk Vlasák
ÚO Nymburk
​HZS StčK

Aktualita ze dne 18.4.2016 | Napsal: