Česká Hasičská Sportovní Federace, sportovní svaz hasičů, z.s.

Titul nejlepšího sjezdového lyžaře obhájil v Rokytnici domácí Kučera. Mezi ženami kralovala Césarová z Prahy

31. leden 2017 byl v Rokytnici nad Jizerou vyhrazen dalšímu ročníku Open přeboru HZS ČR a mistrovství ČHSF v obřím slalomu. Na startu tradičního závodu pořádaného sportovním klubem pražských hasičů se sešlo úctyhodných bezmála 120 závodníků, z toho 11  žen. Závodilo se na sjezdových lyžích a snowboardu.

Absolutním vítězem mezi muži lyžaři byl obhájce loňského trumfu Jan Kučera z SDH Rokytnice nad Jizerou. Mezi snowboardisty zazářil Dyntr Jaroslav z ÚO Semily. Nejlepší ženou dne byla Ivana Césarová z HZS hl. m. Prahy.

V kategorii mužů nad 40 let startovalo 43 závodníků a nejlepší sjezd v součtu dvou závodních kol předvedl Josef Plíva z ÚO Semily. Se tří vteřinou ztrátou skončil Petr Pecold z HZS Kolín a na třetím místě dojel Josef Brabec z SDH Turkovice.

V kategorii mužů do 40 let startovalo 37 závodníků a kromě vítěze Jana Kučery se blýskl na druhém místě, několikanásobný vítěz předešlých ročníků, Matěj Benc z HZS Libereckého kraje a Ondřej Chalupa z HZS Moravskoslezkého kraje.

Mezi ženami šlapala na paty vítězce z Prahy Césarové Vanda Tláskalová z SK Královehradeckého kraje a Eva Špetlová z SDH Kamenné Zboží.

V kategorii snowboardistů nad 40 let byl nejlepším Stanislav Hajský z ÚO Semily. Na druhém místě se umístil Tomáš Kučera z SK Jičín. Dvojici na pódiu doplnil Josef Brabec z SDH Turkovice.

V kategorii snowboardistů do 40 let se nejvíce dařilo Jaroslavu Dyntrovi z ÚO Semily. Druhý skončil Jan Janeček z HZS hl. m. Prahy a na třetím místě  Pavel Hauer z SK Hasiči Plzeň.

Závod ve sjezdovém lyžování proběhl za parádního počasí a výborných sněhových podmínek ve skiareálu na Horních Domkách. Trať připravoval reprezentant v alpském lyžování Filip Trejbal. Akci se zúčastnili i významní hosté – ředitel HZS hl. m. Prahy brig. Gen. Ing. Roman Hlinovský a ředitel Libereckého kraje plk. Ing. Luděk Prudil.

Akci pořádal Sportovní klub pražských hasičů za podpory České hasičské sportovní federace a HZS hl. m. Prahy. Děkujeme za věcné ceny hlavním partnerům akce pivovaru Svijany (www.svijany.cz), lyžařskému časopisu Snow (www.snow.cz) , NordicMag (http://nordicmag.cz/ ) a běžeckému portálu www.bezky.net. Za skvěle připravené tratě děkujeme provozovateli skiareálu Rokytnice nad Jizerou. Mediálním partnerem závodu byl zpravodajský web Pozary.cz.

Největší díky patří organizačnímu týmu SK pražských hasičů a oběma ředitelům závodu Jiřímu Kotábovi a Petrovi Tatíčkovi.