Česká Hasičská Sportovní Federace, sportovní svaz hasičů, z.s.

Soustředění reprezentace HZS ČR a ČHSF ve volejbalu proběhlo úspěšně

Přípravu reprezentace HZS ČR a ČHSF pro účast na soutěžích mimo ČR pořádala Česká hasičská sportovní federace, sportovní svaz hasičů, z.s. ve spolupráci s MV – GŘ HZS ČR.. Cílem byla motivace sportovců pro účast v mezinárodních soutěžích, kondiční, technická a taktická příprava pro tyto soutěže.

Soustředění se uskutečnilo ve Frýdku – Místku, v areálu SOŠ PO a VOŠ PO a dále v tělocvičně HZS MSK – ÚO Frýdek Místek.

Celkem se zúčastnilo 15 mužů a 11 žen, Někteří patří řadu let k oporám volejbalové reprezentace, ale bylo zde i dost kvalitních „nováčků“. Pod vedením Václava Svacha trénovaly obě skupiny dvoufázově. V průběhu soustředění proběhl i přípravný zápas mužů s týmem Black Volley Beskydy-U18.

Celá příprava směřovala k plánované účasti výběru reprezentace na Světových policejních a hasičských hrách 2023 ve Winnipegu. 

Za zmínku stojí také loňské úspěšné vystoupení naši volejbalové skupiny, která v Rotterdamu v červenci 2022 vybojovala 2 zlaté medaile (beach ženy a šestkový - mix) a 1 stříbrnou medaili (šestkový - muži).

Je tedy rozhodně co obhajovat. Věřme, že soustředění přispělo ke zdárné přípravě a držme našim zástupcům ve všech kategoriích palce.


Děkujeme za výraznou podporu MV – GŘ HZS ČR, za poskytnutí zázemí v SOŠ PO a VOŠ PO, poskytnutí tělocvičny HZS MSK – ÚO Frýdek – Místek a všem sportovcům za účast.


      


Vedoucí soustředění:  Mgr. Václav Svach