Česká Hasičská Sportovní Federace, sportovní svaz hasičů, z.s.

Přebor profesionálních hasičů a Policie ČR v Orientačním běhu zná své vítěze

Nádherný region Kladského pomezí okolo Nového města nad Metují hostil 13. – 14. 9. 2016 Přebor Hasičského záchranného sboru (HZS) ČR, Policie ČR a zaměstnanců Ministerstva vnitra (MV) v orientačním běhu.

Nádherné počasí, které nám po oba dny přálo, už jen dokreslovalo atmosféru závodu. Na start závodu se postavilo pět desítek závodníků z celé republiky. Náročnou trať tohoto závodu absolvovali závodníci v pěti kategoriích s různě obtížnými tratěmi. Druhý den se konal závod tříčlenných štafet kde se ukázala vyrovnanost jednotlivých týmů.

Z vítězství v kategorii mužů PČR a zaměstnanců MV se radoval Libor Netopil (PČR HK, časem 41:19), pěkný výkon předvedl v kategorii HZS bez rozdílu věku na kratší trati Skryja Bořivoj (HZS kraje Vysočina, čas 44:25) a zlato v kategorii HZS bez rozdílu věku s delší tratí vybojoval Řehulka David (HZS Moravskoslezského kraje, čas 50:50). Nejlépe v závodě štafet se dařilo sportovcům Libereckého kraje za což jim náleželo zlato.

Hasičský záchranný sbor Královéhradeckého kraje děkuje všem partnerům a sponzorům, bez kterých by nebylo možné uspořádat závody v takovém rozsahu a na takové úrovni. Zároveň děkuje všem závodníkům a bude se těšit na další závod, který bude pořádat PČR koncem května roku 2017.

Výsledky závodu naleznete v přiložených souborech. 


Ing. Lukáš Drozdík

HZS Královéhradeckého kraje

štítky: Orientační běh
Aktualita ze dne 16.9.2016 | Napsal: