Česká Hasičská Sportovní Federace, sportovní svaz hasičů, z.s.

Přebor HZS ČR ve futsalu 2023


Přebor HZS ČR ve futsalu 2023

Ve dnech 26.-27.10.2023 se v příjemném prostředí sportovní haly ve Vysokém Mýtě konal Přebor HZS ČR ve futsalu. Na toto klání se sjely výběry osmi krajů – Jihočeský, Plzeňský, Středočeský, Královéhradecký, Olomoucký, Zlínský, Moravskoslezský, Karlovarský   a družstvo Záchranného útvaru HZS ČR. Turnaje se nezúčastnil kraj Pardubický, Liberecký, Jihomoravský, hl.m.Praha, Vysočina a také Ústecký.

Ve středu 25.10. byl možný příjezd družstev do místa konání, což využily pouze čtyři družstva. Ve čtvrtek 26.10. se v 8 hod. konalo losování turnaje a porada vedoucích, kde se upřesnila daná pravidla Přeboru. Poté se již rozběhla jednotlivá utkání, kdy se hrálo v jedné skupině systémem „každý s každým“.   Všechna utkání se hrála 1 x 15 min.  za řízení vždy dvou delegovaných rozhodčích. Nutno konstatovat, že úrazů bylo na takto velký turnaj velmi málo.

Přebor měl velice vysokou sportovní úroveň. Hlavně družstva Olomouckého, Jihočeského, Zlínského a Moravskoslezského kraje, předváděla výborný futsal, ale i ostatní týmy ukázaly dobré výkony. Bohužel se nedařilo loňskému vítězi  ZÚ HZS ČR. Důvodem bylo postrádání svého nejlepšího hráče Richarda Svobody, který se v těchto dnech účastní MS v malé kopané ve Spojených arabských emirátech. Turnaj poznamenal i nepříjemný páteční výpadek elektřiny po celém městě. I tak se přeborníkem HZS ČR ve futsalu stal neporažený a výborně hrající tým Olomouckého kraje.

 Celý turnaj uspořádal Hasičský sportovní klub Ústí n. Orlicí ve spolupráci s ČHSF z.s. a GŘ Praha.

 Myslím, že tento turnaj opět ukázal fyzickou připravenost hasičů ČR pro výkon svého náročného povolání, futsalovou zdatnost a v neposlední řadě i společné setkání profesionálních hasičů z celé ČR.  Diváci všem nadšeně aplaudovali.

Pořadí Přeboru HZS ČR ve futsalu 2023

  1. Olomoucký kraj
  2. Moravskoslezský kraj
  3. Zlínský kraj
  4. Královéhradecký kraj
  5. Jihočeský kraj
  6. Středočeský kraj
  7. Plzeňský kraj
  8. Karlovarský kraj    
  9. ZÚ HZS ČR


Nejlepším střelcem mistrovství se stal Tomáš Cundrla z Olomouckého kraje, který vstřelil 5 branek.

Nejlepším brankářem mistrovství se stal člen družstva Moravskoslezského kraje Jakub Kodeš.                                                                       Bc.Pavel Zámečník

                                                                       HSK Ústí nad Orlicí z.s.