Česká Hasičská Sportovní Federace, sportovní svaz hasičů, z.s.

Přebor HZS ČR ve futsalu 2016

Ve dnech 26. – 27.10.2016 se ve sportovní hale Domova mládeže ve Vysokém Mýtě, uskutečnil Přebor HZS ČR ve futsalu. Přeboru se zúčastnilo celkem devět družstev z celé ČR.

Protože se dostavilo pouze devět družstev, pořadatelé přistoupili na herní systém „každý s každým“ 1 x 15 min. Hrálo se dle platných pravidel futsalu a utkání vždy řídila dvojice delegovaných rozhodčích. Přebor zahájil dne 26.10. v 8.45 hod. zástupce KŘ Pardubice plk.Ing.Ján Sabolčík. Po zahájení se odehrávaly zápasy až do večerních hodin. Druhý den 27.10. se utkání dohrávala do 13. hodin. Po ukončení zápasů byly sečteny tabulkové výsledky a opět za přítomnosti plk.Ing.Jána Sabolčíka bylo každé družstvo odměněno za své vystoupení.

Přebor měl velice dobrou sportovní úroveň. Favorité – Moravskoslezský kraj, Jihočeský a Ústecký kraj předváděli opravdu velmi kvalitní futsal. Vítězem a přeborníkem HZS ČR ve futsalu se pro rok 2016 již po několikáté za sebou stal Moravskoslezský kraj. Na druhém místě se umístil Jihočeský kraj a třetí místo obsadil Ústecký kraj.

Po celou dobu turnaje se bezvadně starala o účastníky přeboru dvojice zdravotníků z Hlučína. Celý turnaj uspořádal Hasičský sportovní klub Ústí n. Orlicí ve spolupráci s ČHSF a HZS Pak. Myslím, že turnaj opět ukázal fyzickou připravenost hasičů ČR na jejich náročnou práci.

Celkové výsledky:

  1.  Moravskoslezský kr. 19.bodů
  2.  Jihočeský kr. 17.bodů
  3.  Ústecký kr. 16.bodů
  4.  Plzeňský kr. 13.bodů
  5.  Hl.m.Praha 11.bodů
  6.  Kraj Vysočina 7. bodů
  7.  J.Hradec 7. Bodů
  8.  Středočeský kr. 6. Bodů
  9.  Ústí n. Orlicí 6.bodů

V Ústí nad Orlicí Bc.Pavel Zámečník

štítky: Futsal
Aktualita ze dne 30.10.2016 | Napsal: