Česká Hasičská Sportovní Federace, sportovní svaz hasičů, z.s.

Mistrovství republiky HZS ČR ve Futsalu 2014

Ve dnech 27.-29.10.2014 se uskutečnilo MČR HZS ve futsalu. Pořadatelem tohoto turnaje bylo MV-generální ředitelství HZS ČR, HZS Pardubického kraje a Hasičský sportovní klub Ústí nad Orlicí ve spolupráci s Českou hasičskou sportovní federací.

Mistrovství proběhlo ve dvou sportovních halách ve Vysokém Mýtě a Chocni. Příjezd jednotlivých družstev byl 27.10.2014 ve večerních hodinách, kdy byl možný trénink v hale. Této možnosti využilo pět družstev HZS krajů. Samotný turnaj začal v úterý 28.10.2014 , kdy v 8.30 proběhlo losování a v 9.00 hod. zahájil mistrovství ředitel územního odboru Ústí nad Orlicí plk.Ing.Roman Studený, který přivítal všech 12 družstev HZS krajů. Při losování byla družstva rozdělena do dvou skupin po šesti, kdy se hrálo systémem „každý s každým“. Skupina A hrála ve sportovní hale Vysoké Mýto, skupina B v Chocni. Po prvním hracím dnu byla družstva dle tabulkových výsledků nasazena do skupiny „PLAY-OFF“ (1.-8.místo) a skupiny „PLAY-OUT“ (9.-12.místo). Každé utkání řídila dvojice zkušených futsalových rozhodčích. Po velmi kvalitních a dramatických zápasech se Mistrem HZS ČR stvává družstvo Moravskoslezského kraje, na druhém místě Středočeský kraj a třetí končí Kraj Vysočina. Byl vyhlášen nejlepší brankář turnaje, kterým se stal Michal Zedník z hl.m.Prahy a hráčem turnaje byl vyhlášen Martin Dvořák z Vysočiny. Myslím si, že úroveň futsalových zápasů je rok od roku kvalitnější. Velice kvalitní futsalový tým měl Ústecký a Zlínský kraj, ale vyřazovací systém je bohužel neúprosný.

Tímto bych chtěl poděkovat všem zúčastněným družstvům za předvedenou hru a hlavně za výborné vystupování a reprezentaci svých krajů. Dále patří dík řediteli sportovní haly a Domova mládeže ve Vysokém Mýtě panu PaedDr. Jiřímu Podroužkovi za veškeré zázemí, které k tomuto velkému turnaji patří.

nprap.Bc.Pavel Zámečník – HZS Pak úo Ústí nad Orlicí

Aktualita ze dne 30.10.2014 | Napsal: