Česká Hasičská Sportovní Federace, sportovní svaz hasičů, z.s.

MČR HZS ČR ve futsalu 2022

Mistrovství HZS ČR ve futsalu 2022

Ve dnech 26.-27.10.2022 se v příjemném prostředí sportovních hal ve Vysokém Mýtě a Chocni konalo Mistrovství HZS ČR ve futsalu. Na toto klání se sjely výběry jedenácti krajů – Jihočeský, Plzeňský, Středočeský, Královéhradecký, Vysočina, Jihomoravský, Olomoucký, Zlínský, Moravskoslezský, Pardubický a  výběr hl.m. Prahy a družstvo Záchranného útvaru HZS ČR. Turnaje se nezúčastnil kraj Karlovarský, Liberecký a také Ústecký.

V úterý 25.10. byl možný příjezd družstev do místa konání, což využily pouze čtyři družstva. Ve středu 26.10. se v 8 hod. konalo losování turnaje a porada vedoucích, kde se upřesnila daná pravidla mistrovství. Poté se již rozběhla jednotlivá utkání ve dvou základních skupinách a sportovních halách ve Vysokém Mýtě a Chocni. Ve skupinách bylo vždy šest družstev, kde se hrálo systémem „každý s každým“, kdy první čtyři v tabulce postupovaly přímo do PLAY OFF a dále dvě družstva ze skupin na 5. a 6. místě se utkala o 9.-12. místo.   Do PLAY OFF se probojovala družstva: hl.m.Praha, Zlínský kr., Plzeňský kr., Moravskoslezský kr., Středočeský kr., Olomoucký kr., Jihočeský kr. a ZÚ HZS. O 9.-12.místo si zahrála družstva: Královéhradeckého kr., Pardubického kr., Jihomoravského kr. a kraj Vysočina. Všechna utkání se hrála 2 x 10 min. s 2 min. přestávkou za řízení vždy delegovaného rozhodčího. Finále pak bylo odehráno v čase 2 x 12 min.  Nutno konstatovat, že úrazů bylo na takto velký turnaj velmi málo.

Mistrovství mělo velice dobrou sportovní úroveň. Hlavně družstva Jihočeského, Zlínského, Plzeňského, Moravskoslezského, Středočeského kraje i ZÚ HZS ČR předváděla výborný futsal, ale i ostatní týmy ukázaly dobré výkony. Ve finále se střetla dr. Středočeského kraje a ZÚ HZS ČR. Byla to nádherná futsalová bitva, kdy se neproměněné šance střídaly na obou stranách, nakonec rozhodla lepší futsalová kvalita a výborný individuální výkon Richarda Svobody a po vítězství   5 : 3 se Mistrem HZS ČR stal zaslouženě výběr ZÚ HZS ČR.

 Celý turnaj uspořádal Hasičský sportovní klub Ústí n. Orlicí ve spolupráci s ČHSF z.s. a GŘ Praha, dále HZS Pak.

 Myslím, že toto mistrovství opět ukázalo fyzickou připravenost hasičů ČR pro výkon svého náročného povolání, futsalovou zdatnost a v neposlední řadě i společné setkání po covidové době.  Diváci všem nadšeně aplaudovali.

Pořadí Mistrovství HZS ČR ve futsalu 2022

 1. ZÚ HZS ČR
 2. Středočeský kraj
 3. Plzeňský kraj
 4. Zlínský kraj
 5. Jihočeský kraj
 6. Moravskoslezský kraj
 7. Olomoucký kraj
 8. hl.m. Praha 
 9. Jihomoravský kraj
 10. Kraj Vysočina
 11. Královéhradecký kraj
 12. Pardubický kraj


Nejlepším střelcem mistrovství se stal Richard Svoboda ze ZÚ HZS ČR, který vstřelil 12 branek.

Nejlepším brankářem mistrovství se stal opět člen družstva ZÚ HZS ČR Jakub Luhový.                                                                       mjr.Bc.Pavel Zámečník