Česká Hasičská Sportovní Federace, sportovní svaz hasičů, z.s.

Jak to dopadlo v soutěži – Lezení o Hořickou trubičku 2018

Hasičský záchranný sbor Královéhradeckého kraje, Sportovní klub hasičů Královéhradeckého kraje za podpory nadace ČEZ a Odborového svazu hasičů, uspořádali sportovní akci: Lezení o Hořickou trubičku 2018. Je to závod v lezení na obtížnost na umělé stěně, který se konal dne 24.4. 2018 v Hořicích v Podkrkonoší.  Tato soutěž je určena příslušníkům a zaměstnancům Hasičského záchranného sboru České republiky. Osmého ročníku se zúčastnilo sedm závodníků z celé České republiky.

Začali jsme lehčí cestou v obtížnosti 6+ / 7- , kterou všech sedm lezců zvládlo dokončit až do topového chytu.Červená cesta vedla mírným převisem s několika klíčovými místy. Poté následovala druhá, již těžší rozřazovací cesta v obtížnosti 7+ . Tato cesta byla v poctivém převisu a proto gravitace a tvary chytů ztěžovaly postup k topu. V závěrečné části cesty bylo nutné z bočního chytu dobře vyvážit a přejít těžké místo do proti. Šesti závodníkům se podařilo dosáhnout vrcholu a k určení pořadí nám tudíž posloužil měřený čas. Po celkové dohodě do finále postupovalo všech sedm závodníků a stejně tak jako v roce minulém byla zrušena izolace při lezení finálové cesty a tím se opět navodila ještě lepší atmosféra, která zůstala až do konce závodu.

Finálová cesta byla původně postavena pro soutěž „O pohár Českého Ráje“ a s úpravami použita pro naši soutěž. Z původní obtížnosti 9+ byla cesta upravena na 8+ . Boulderový začátek s dlouhým táhlým převisem po chytech které nic nedají zadarmo dalo tušit, že každý si bude muset sáhnout až na dno svých sil a opravdu naplno zabojovat. O pořadí rozhodovali body za dosažený chyt.

Třetí místo vybojoval Jan Prostředník z Královehradeckého Kraje ze stanice Rychnov nad Kněžnou. Druhé místo obsadil Jakub Čeřovský taktéž z kraje Královehradeckého z požární stanice Nová Paka. Na stupni vítězů po opravdu usilovném a náročném zápase stanul Pavel Pfeifer z Královéhradeckého kraje ze stanice v Poříčí, který potvrdil, že si zaslouží naši originální trofei v podobě na podstavci stojící hořické trubičky po které leze ten nejlepší. Cenu každoročně z pálené hlíny vyrábí místní umělec.

Gratuluji všem závodníkům a také děkuji spolupořadatelům z Jičínské a Poříčské stanice, bez kterých by soutěž nemohla existovat.

Naše akce se vydařila a strávili jsme hezký lezecký den.