Česká Hasičská Sportovní Federace, sportovní svaz hasičů, z.s.

Hranická věž 2017

Ve čtvrtek 22. června 2017 se konal další, již osmý, ročník soutěže Hranická věž. Hranická věž je zařazena jako jeden z pěti závodů do Českého poháru ve dvojboji. Závodu se zúčastnilo celkem 56 sportovců z celé České republiky, včetně čtyř kolegů ze Slovenska. Do finálové tabulky dvojboje se sčítaly časy třiačtyřiceti závodníkům, kteří splnili obě disciplíny.

Již tradičně byl závod zahájen v 9:00 hodin během na 100 m s překážkami na městském stadionu v Hranicích. Počasí bylo přímo ukázkové, slunečno s teplotami těsně pod tropickou třicítkou. Vše probíhalo plynule a bez komplikací, závodníci byli disciplinovaní, a tak jsme mohli o proti časovému harmonogramu zavelet k přesunu na požární stanici v Hranicích již o půl jedenácté. Tam se pokračovalo tréninkem a v 11:30 hodin startem ve výstupu do VI. podlaží cvičné věže.

Ve „stovkách“ se v kategorii do 35 let na prvním místě umístil výkonem 15,60 s Daniel Klvaňa z SDH Oznice, druhé místo obsadil výkonem 15,96 s František Kunovský z HZS Moravskoslezského kraje a třetí místo si vybojoval kolega ze Slovenska, Marián Rerko z HaZZ Poprad s časem 16,25 s. V kategorii nad 35 let se na prvním místě umístil další kolega ze Slovenska Peter Vítko z HaZZ Poprad, druhý skončil Martin Kulhavý z HZS Libereckého kraje s časem 17,10 s a třetí místo obsadil Lukáš Hons z HZS Kraje Vysočina.

Ve druhé disciplíně „věž“ mohli diváci zhlédnout opět velice vyrovnaný boj o první příčky s časy pod 14 sekund. Jakub Pěkný a Kamil Bezruč si nakonec mezi sebou prohodili pořadí z loňského roku a v kategorii do 35 let těsně vyhrál s časem 13,61 s Jakub Pěkný z HZS Ústeckého kraje, na druhém místě s časem 13,90 s skončil Kamil Bezruč z HZS Moravskoslezského kraje a třetí místo obsadil s časem 13,94 s Karel Ryl z HZS Moravskoslezského kraje. Ve druhé kategorii, nad 35 let, tuto disciplínu obhájil Lukáš Hons z HZS Kraje Vysočina s výkonem 15,12 s, druhé místo vybojoval Martin Kulhavý z HZS Libereckého kraje s časem 15,63 s a třetí místo s časem 16,30 s získal Peter Vítko.

Na stupně vítězů se dostali závodníci s nejlepším součtem časů z obou disciplín tzv. „dvojboje“.

Celkové výsledky v kategorii do 35 let:

1. místo     Jakub Pěkný          29,64 s

2. místo     Daniel Klvaňa       30,40 s

3. místo     Marián Rerko        31,04 s

Celkové výsledky v kategorii nad 35 let:

1. místo    Lukáš Hons          32,45 s

2. místo    Martin Kulhavý     33,33 s

3. místo    Peter Vítko            33,35 s

Po posledních bězích se všichni závodníci seřadili na závěrečném nástupu a předávání cen. Zúčastnění sportovci, organizátoři, rozhodčí i příslušníci z technické čety se vyjádřili k proběhlé soutěži velice kladně a pochvalně. Mně, jako veliteli soutěže, nezbývá nic jiného, než poděkovat všem, kteří se podíleli na organizaci a zabezpečení této sportovní akce. Velké poděkování patří také vedení Olomouckého kraje za splněný slib, pořízení tartanu.

V letošním ročníku sice nepřišel rekord, ale není všem závodům konec, a tak se těším, že v některém z následujících ročníků přijde…


npor. Ing. Tomáš Novák, velitel stanice Hranice, HZS Olomouckého kraje

štítky: Český pohár ve dvojboji
Aktualita ze dne 7.7.2017 | Napsal: