Česká Hasičská Sportovní Federace, sportovní svaz hasičů, z.s.

Hasiče prověřila trať, ale i počasí - TFA KROMĚŘÍŽ 2014

Jako i v letech minulých, patřilo Velké náměstí v centru historického města Kroměříže profesionálním a dobrovolným hasičů. Přesněji tedy především těm, kteří přijeli změřit své síly na 14. ročník soutěže v disciplinách TFA – Kroměříž 2014 „O putovní pohár ředitelky HZS Zlínského kraje“ ( 5. závodu Českého poháru v disciplinách TFA), který se konal 11.9.2014.

Letošní ročník soutěže se jistě zařadí k těm opravdu náročným. Mimo záludností trati, kterou hasiči absolvují v zásahovém obleku a z části i s dýchacím přístrojem, museli bojovat i s nástrahami počasí. Celé sportovní klání totiž provázel vytrvalý déšť a soutěžící se tak museli vyrovnat nejen s mokrou dlažbou plochy náměstí, ale i kluzkým povrchem překážek a nářadí.

Celá soutěž by se nemohla uskutečnit bez podpory hlavních pořadatelů – HZS Zlínského kraje, města Kroměříže (osobní záštita starostky města) a České hasičské sportovní federace. Poděkování patří také vedení kroměřížského zámku, všem sponzorům a jednotlivcům, kteří se na přípravě a průběhu soutěže podíleli.

Soutěže v disciplinách TFA (Toughest Firefighter Alive – nejtvrdší hasič přežije) mají simulovat skutečnou zásahovou činnost hasičů. A to se opravdu „povedlo“, protože počasí si hasiči při reálním zásahu vybrat nemohou.

Na dráhu rozdělenou do čtyř úseků, z nichž tři byly situovány na Velkém náměstí, se postupně vydalo celkem 60 soutěžících, kteří bojovali o medaile ve třech věkových kategoriích a soutěži družstev (výsledky jsou v přiložených souborech) . Tím čtvrtým úsekem, který museli všichni absolvovat, byl „zlatý hřeb“ tohoto závodu – výběh schodiště věže arcibiskupské­ho zámku.

Kompletní výsledky najdete v příloze článku.

Aktualita ze dne 16.9.2014 | Napsal: