Česká Hasičská Sportovní Federace, sportovní svaz hasičů, z.s.

Cesta do Ameriky jako splněný sen

Po těžkém úrazu, který se mu stal v roce 2016 při výcviku ve službě, zůstal upoutaný na invalidní vozík. Dnes a denně však sobě i ostatním dokazuje, že ani takovým úrazem život nekončí a stále může zažívat nová dobrodružství. Řeč je o bývalém příslušníkovi HZS Královéhradeckého kraje Martinu Šabatovi, který se svému handicapu nepoddal, naopak se ho snaží překonávat. Nyní se chystá dobýt západ Spojených států amerických a pomůžou mu v tom jeho kamarádi a kolegové, hasiči. Celou výpravu organizuje Sportovní klub hasičů Královéhradeckého kraje.

„Cestovat mě vždycky bavilo a ani po mém úrazu se na tom nic nezměnilo. Jen je to teď trochu jiné, složitější. Na druhou stranu, pokud máte kolem sebe partu těch správných lidí, kteří Vám pomohou, bude i cesta za „velkou louži“ skvělé dobrodružství, na které se moc těším,“ řekl Martin Šabata. 

17 dní na cestě, 4600 ujetých kilometrů napříč čtyřmi státy a sedm národních parků. Parta hasičů plánuje navštívit kalifornské národní parky Joshua Tree, Sequoia a Yosemite. Na pomezí Kalifornie a Nevady se pak nachází další bod jejich cesty, národní park Death Valley. V Utahu zavítají do národního parku Zion i Bryce Canyon a v Arizoně budou obdivovat výhledy v parku Grand Canyon. Cestování za přírodními úkazy západu USA proloží také návštěvou měst Palm Springs, Las Vegas, San Francisca, Monterey a Los Angeles.

„Cestu jsme naplánovali tak, abychom navštívili výběr z největších lákadel amerického západu a aby bylo zároveň vše dobře dostupné i pro Martina,“ vysvětluje prezident Sportovního klubu hasičů Královéhradeckého kraje Rudolf Jelínek, který cestu organizuje. „Mezi naše cestovatelské cíle jsme kromě národních parků zařadili i další atrakce, které jsou velmi dobře přístupné. Jsou to například hollywoodská filmová studia nebo také obří akvárium v Monterey,“ doplňuje Rudolf Jelínek.

Cesta party hasičů začíná 19. května 2019 na vídeňském letišti, odkud jim letí v 10 hodin dopoledne letadlo do Los Angeles. Sledujte jejich zážitky spolu s námi…

Aktualita ze dne 14.2.2019 | Napsal: