Česká Hasičská Sportovní Federace, sportovní svaz hasičů, z.s.

Český pohár ve dvojboji byl zahájen v Plzni

Dne 19. května 2016 proběhl v areálu požární stanice Plzeň-Košutka již XXVIII. ročník Memoriálu Milana Kružíka ve výstupu na cvičnou věž a v běhu na 100 m s překážkami, který je zařazen do Českého poháru ve dvojboji a v letošním roce tento seriál soutěží otevíral. Soutěž pořádal HZS Plzeňského kraje, Územní odbor Plzeň ve spolupráci s Českou hasičskou sportovní federací a Hasičským sportovním klubem Plzeň. Na startovní listině bylo zapsáno celkem 92 závodníků. Objevilo se zde také hodně dobrovolných hasičů včetně šesti závodníku s Rakouska.

Ve výstupu na věž zvítězil Kamil Bezruč z Moravskoslezského kraje s časem 13,58 s. Druhé místo patří Jakubovi Pěknému z Ústeckého kraje, který se do třetího patra věže dostal za 13,60 s. Bronz si z Plzně odvezl Vladislav Filip ze Středočeského kraje, ten zdolal výstup na cvičnou věž za 14,14 s.

Nejrychlejším stovkařem byl Jakub Pěkný z Ústeckého kraje, který dosáhl špičkového času  15,57 s. Druhé místo v disciplíně 100m překážek patří Martinu Lidmilovi z SDH Zbožnov, kterému na časomíře svítil čas 15,77 s. Třetí příčku vybojoval Lukáš Kroupa z SDH Kvasiny s časem 16:02 s.

V celkovém hodnocení dvojboje zvítězil Jakub Pěkný, který součtem obou disciplín dosáhl nejlepšího času 29,17 s., s odstupem za ním se umístil s David Dopirák z Plzeňského kraje časem 30,45 s a třetí Jakub Paulíček z Královehradeckého kraje, který zapsal čas 31,13 s.

Ve dvojboj v kategorií nad 35 let zvítězil Jan Hopp z hlavního města Praha s časem 32,36 s, zbývající dva stupně vítězů obsadili Plzeňáci – stříbrný Jan Hůla s časem 32,87 s a bronzový Lukáš Hons z Kraje Vysočina, který obě disciplíny zaběhl s výsledkem 33,43 s.

Partnerem akce byl již tradičně firma DEVA, hypermarket Globus Chotíkov, firma Renoplast Chotíkov, pivovar Plzeňský Prazdroj, firma Bohemia Sekt Starý Plzenec, autosalon Šmucler, firma Colt a požární bezpečnost staveb s.r.o. Mediálním partnerem televize Fire TV.