Česká Hasičská Sportovní Federace, sportovní svaz hasičů, z.s.

Celorepublikový přebor HZS ČR ve volejbalu ovládli v roce 2016 jihočeští ha­siči

Sportovní hala Technické univerzity Liberec ožila 8. - 9. 11. Přeborem HZS ČR ve volejbalu 2016, jehož pořadatelem byl HZS Libereckého kraje a Sportovní klub HZS LK. O přebornický titul svedlo bitvu celkem 14 týmů z celé České republiky. Slavnostního zahájení se zúčastnil i generální ředitel HZS ČR genmjr. Drahoslav Ryba. Všechny týmy převedly kvalitní výkony. Z finálového souboje, ve kterém se střetli hráči z HZS Jihočeského kraje a HZS Plzeňského kraje, vzešli jako vítězové Jihočeši. Tým HZS Libereckého kraje sehrál několik napínavých utkání např. s kolegy ze Středočeského nebo Moravskoslezského kraje. Domácí se nakonec radovali z bronzové medaile.

Výsledky: 
1. HZS Jihočeského kraje
2. HZS Plzeňského kraje
3. HZS Libereckého kraje
4. HZS hl. m. Prahy
5. HZS Jihomoravského kraje
6. HZS Moravskoslezského kraje
7. HZS Středočeského kraje
8. HZS Olomouckého kraje
9. MV-generální ředitelství HZS ČR
10. HZS Karlovarského kraje
11. HZS Královéhradeckého kraje
12. HZS Kraje Vysočina
13. HZS Ústeckého kraje
14. HZS Pardubického kraje

Titul nejužitečnějšího hráče, který byl největším přínosem svému týmu, získal Jan Piškule z HZS Plzeňského kraje. Z žen si obdobný titul odvezla Vendula Matějů z HZS Jihočeského kraje.

HZS Libereckého kraje děkuje všem sportovcům za účast, rozhodčím za spravedlivé řízení utkání i pracovním četám, které pomohly při přípravě přeboru. Poděkování patří také partnerům: Reo Amos, spol. s. r. o., LUING PYREX spol. s r.o., Zdravotní pojišťovně ministerstva vnitra ČR, AEC Novák s.r.o., České hasičské sportovní federaci.

Foto: HZS LK, por. Mgr. Zdenka Štrauchová.

Tabulku s výsledky jednotlivých zápasů včetně finálového pavouka najdete v přiloženém souboru níže. 

Autor: por. Mgr. Zdenka Štrauchová
štítky: Volebal
Aktualita ze dne 12.11.2016 | Napsal: