Česká Hasičská Sportovní Federace, sportovní svaz hasičů, z.s.

Absolutním vítězem IV. ročníku TFA Bohdanka 2015 opět Radek Kladiva

Dne 30. května 2015 se v malebném prostředí rozhledny Bohdanky uskutečnil IV. ročník krajské soutěže HZS Středočeského kraje v disciplínách TFA. Startovní listina nabídla kromě 41 závodníků ze Středočeského kraje také závodníky z HZS krajů Pardubického, Královéhradeckého, Plzeňského, Jihočeského, Ústeckého nebo HZS podniku Dopravního podniku Praha. Tito závodníci si to v kategorii do 40 let rozdali o hlavní cenu – přilbu Dräger HPS 7000.

Pro závodníky organizátoři nachystali oproti loňským ročníkům pozměněnou trať. Díky výraznému přispění obce Bohdaneč a šikovným rukám příslušníků HZS Středočeského kraje ze stanice HZS Vlašim se podařilo pro letošní rok připravit závod na dvě souběžné dráhy, což přispělo k dalšímu zatraktivnění této soutěže. Jednou z novinek bylo napojení 2 ks hadicového vedení půlspojkami B 75 na cisternovou automobilovou stříkačku a po roztažení dvou proudů složených každý z 3 hadic B 75 následovala nová disciplína, a sice smotání dvou hadic B 75 a jejich následné uložení do připraveného dřevěného boxu. Další disciplíny jako překonání 2 m bariéry, provedení 60 úderů na hammer boxu, transport figuríny o váze 80 kg na vzdálenost 30 m, přesun 2 ks barelů každý o váze 20 kg, vytažení závaží cca 5 m vysoko a konečný výstup na vrchol rozhledny Bohdanky ve výšce 42 m poznali závodníci na předchozích ročnících krajské soutěže.

Závodníci soutěžili v kategoriích určených pro příslušníky HZS Středočeského kraje (muži do 40 let a muži nad 40 let, družstva) a pro borce z jiných HZS krajů či HZS podniků (muži do 40 let a muži nad 40 let).

V kategorii HZS Středočeského kraje:

- muži do 40 let zvítězil a absolutním vítězem se stal Radek Kladiva (ÚO Benešov), na druhém místě skončil Dušan Plodr (ÚO Beroun) a třetí místo obsadil Michal Strnad (ÚO Mladá Boleslav);

- muži nad 40 let zvítězil Kamil Němec (ÚO Beroun), na druhém místě skončil Luboš Martínek (ÚO Nymburk) a třetí místo obsadil Karel Teska (ÚO Příbram);

- družstva zvítězilo družstvo ÚO Benešov a obhájilo tak prvenství z přechozích ročníků krajské soutěže, na druhém místě skončili borci z ÚO Kutná Hora a třetí místo obsadilo družstvo ÚO Příbram.

            V kategorii HZS krajů a podniků (kromě HZS Středočeského kraje):

- muži do 40 let zvítězil a hlavní cenu si odvezl Ondřej Rosenkranz (HZS Královéhradeckého kraje), na druhém místě skončil Pavel Kouřík (HZS Plzeňského kraje) a těsně za ním obsadil třetí místo Marek Víšek (HZS Pardubického kraje).

- muži nad 40 let zvítězil Jan Dvořák (HZS Jihočeského kraje) a druhé místo obsadil Jan Kubíček (HZS Ústeckého kraje).

Celkové výsledky včetně fotodokumentace jsou přiloženy v příloze tohoto článku.

Díky významným sponzorským darům partnerů soutěže se organizátorům (HZS Středočeského kraje, Sportovní klub HZS Středočeského kraje, Česká hasičská sportovní federace a obec Bohdaneč) podařilo ocenit nejen závodníky na stupních vítězů, ale také závodníky, kteří skončili těsně za stupni vítězů. Všichni zúčastnění si na památku odvezli funkční tričko a dobrý pocit, že rozhledna Bohdanka je pro tento rok pokořena.

Partnery tohoto ročníku soutěže byly: Rebel - Měšťanský pivovar Havlíčkův Brod, a.s., NOBUR, s r.o., BTL Zdravotnická technika, Agro Pertoltice a.s., MÁTRA Transport, a.s., Pavel Kruliš BEPPO, JASA, s.r.o., AUTOPRAŽÁK, VHS Benešov, NOBUR, s r.o., DZV NOVA, a.s., UNIMONT J.C.K. s.r.o. 

Věcné dary do soutěže věnovali: Dräger Safety s.r.o., Sellier & Bellot, a.s., TRW Autoelektronika, s.r.o., ADOZ barvy s.r.o.

Aktualita ze dne 2.9.2015 | Napsal: