Česká Hasičská Sportovní Federace, sportovní svaz hasičů, z.s.

35 th World Police Indoor Soccer Tournament 2017

Ve dnech 9.-13.10.2017 se v Holandsku uskutečnilo „35 th World Police Indoor Soccer Tournament ( MS ve futsalu bezpečnostních složek států). Ve třech městech a to v Groenlu, Lichtenvoorde a Eibergenu se utkalo celkem 208 týmů z 54 států, které byly rozděleny na kategorie „Muži, Muži 35+, Muži 45+ a Ženy. Tohoto klání se zúčastnil i reprezentační výběr HZS ČR v počtu 14 příslušníků, který byl zařazen do nejvíce obsazené kategorie „Muži“ kde bylo celkem přihlášeno 93 družstev. O jejich dopravu na místo konání turnaje se postarala dvojice řidičů, příslušníků HZS Jihomoravského kraje.  Společně s reprezentací HZS  ČR se na cestu do Holandska vydal ještě výběr Moravskoslezského kraje, který se přihlásil do kategorie „Muži 35+ a Muži 45+“. Velmi krásné umístění ve své kategorii získal Moravskoslezský výběr 35+, kteří obsadili dělené 5.-8. místo.

Celý turnaj měl vysokou sportovní úroveň. Družstvo HZS ČR nezklamalo, ale určitě bylo na lepší výsledek. Byla velmi znát, nesehranost našeho družstva. Pouze jedno třídenní soustředění těsně před turnajem je velice málo. V turnaji jsme byli nalosováni do skupiny D, kde spolu s námi byly ještě týmy: Maďarska, Slovinska, lonští finalisté Bělorusko, Anglie, Francie, Itálie, SRN a SRN2. Velmi profesionální výkony předváděli famózní Bělorusové, Maďaři a Slovinci. Tady bylo hodně znát, že tyto týmy spolu hrají a předváděly super futsal. My jsme z osmi utkání prohráli pouze dvě a to vždy  0:1 s pozdějšími finalisty Běloruskem a Slovinskem, třikrát jsme remizovali se silným Maďarskem, Itálií a SRN a třikrát vyhráli nad Anglií, Francií a SRN2 . Velice nás mrzela remíza s Italy a hlavně se SRN. Oba týmy jsme jasně přehrávali, ale po hloupých chybách jsme brali jen bod. Bohužel, celkový herní čas 13.min. byl velice krátký a tady se chyby jen těžko doháněly. Z každé skupiny pak do finálových bojů postupovaly první tři týmy a poté ještě nejlepší ze čtvrtého místa. Z naší skupiny postoupilo suverénní Bělorusko, Maďarsko a Slovinsko. My jsme obsadili 4.místo a pouhý bod nám chyběl k postupu do play off. Po sečtení bodových výsledků jsme celkově obsadilo 33. místo. Myslím si, že jsme měli na lepší výsledek, ale zároveň musím     všem hráčům poděkovat za předvedené výkony i za skvělou reprezentaci HZS ČR . Chybělo trocha štěstí při dobývání branky nebo útočník „zabiják“, který by právě takovéto zápasy rozhodl v náš prospěch.

Finále byla velká futsalová podívaná. V souboji dvou nejlepších Běloruska a Ruska byli v prvním poločase lepší Bělorusové. V druhém se hra vyrovnala a nakonec v prodloužení vítězí Rusko 1:0. Byla to krásná futsalová podívaná. Na třetím místě pak skončili Slovinci. 

Na turnaji se nikdo nezranil a všichni se v pořádku vrátili do místa svého působiště. Na závěr bych chtěl poděkovat ČHSF – jmenovitě Zdeňku Nytrovi  a GŘ Praha za vyslání reprezentačního družstva. Bez nich bychom tam určitě nebyli. Dále Jihomoravskému kraji za zapůjčení autobusu i se skvělými řidiči.

Ještě jednou všem velký dík.

Reprezentační výběr HZS ČR byl ve složení: Michal Zedník, Ing.Lukáš Pidhaniuk – oba hl.m.Praha, Josef Šperer, Jakub Nekvinda, Zdeněk Hejduk -  všichni Středočeský kraj, David Kubiš - Jihočeský kraj, Petr Sanko, Zdeněk Kopta, Petr Kadlec - všichni Ústecký kraj, Petr Kyněra, Josef Vlček – Zlínský kraj, Vojtěch Hrubý – Královéhradecký kraj, Josef Kaláb a Pavel Zámečník – Pardubický kraj.


V Ústí nad Orlicí  dne 20.10.2017  Bc.Pavel Zámečník – vedoucí reprezentace HZS ČR

štítky: MS futsal bezpečnostních složek
Aktualita ze dne 22.10.2017 | Napsal: