Česká Hasičská Sportovní Federace, sportovní svaz hasičů, z.s.

XXIV. ročník Memoriálu Františka Fraita v extrémních sportech

Již XXIV. ročník Memoriálu Františka Fraita uspořádali zástupci Hasičského záchranného sboru Zlínského kraje, České hasičské sportovní federace, Sportovního klubu hasiči Zlín a Odborového svazu hasičů Zlín.

Okolí obce Provodov na Zlínsku tak ve čtvrtek 20.6.2019 patřilo hasičům a stalo se místem již tradičního sportovního klání. Tento závod je velkou zkouškou fyzické zdatnosti, vytrvalosti a zručnosti a také velkou prověrkou psychické odolnosti a týmové spolupráce. Soutěž se zde koná každoročně k uctění památky zlínského profesionálního hasiče Františka Fraita, který tragicky zahynul.

Celkem 36 profesionálních a dobrovolných hasičů ze Zlínského, Moravskoslezského, Královéhradeckého a Jihomoravského kraje, startujících ve dvojicích, muselo zdolat těžký terén plný prudkých stoupání a hlubokých strží, skalní útvar, slanění lomu, traverz a především kilometry běhu a jízdy na horském kole.

Na prvním místě s časem 0:57:36 (hod:min:sec)  skončili závodníci z Moravskoslezského kraje Petr Teslík a Petr Velička, na druhém místě s časem 0:59:05 se umístila smíšená dvojice ze Zlína a Ostravy Petr Smilek  a Leopold Hejneš, třetí místo obsadili hasiči z Náchoda s celkovým časem 1:06:21.

Všem závodníkům gratulujeme, neboť vítězem se stal každý z účastníků této velmi náročné soutěže.