Česká Hasičská Sportovní Federace, sportovní svaz hasičů, z.s.

Přebor hasičů a policistů v orientačním běhu

Ve dnech 2. a 3. října 2018 se v okolí Nového Města nad Metují uskutečnil Přebor Hasičského záchranného sboru ČR, Policie ČR a Ministerstva vnitra ČR v orientačním běhu. Skvělé a náročné organizace se profesionálně ujal Sportovní klub hasičů Královéhradeckého kraje.

Celkem 54  orientačních běžců, si změřilo své fyzické síly a orientační schopnosti v překrásném podzimním prostředí Orlických hor. Tratě v délce 4 – 6 km  přinesly zajímavé postupy včetně kontrol umístěných v prudkých kopcích se skalami. Teplota mezi 5 – 10 stupni Celsia nebyla rozhodně překážkou skvělých výkonů všech běžců a běžkyň.

První den čekalo na celkem 33 hasičů a tři hasičky a 12 policistů a tři policistky závod jednotlivců. K profesionálním soutěžícím se ještě přidali tři běžci do kategorie tréninkové.

V kategorii hasičů  M 1 si jasné vítězství zajistil Jan Petr z HZS Libereckého kraje, před druhým Martinem Tuharským a třetím Davidem Řehulkou, oba z HZS Moravskoslezského kraje.

V kategorii hasičů M 2 si první místo vybojoval Bořivoj Skryja z HZS Kraje Vysočina, druhé místo získala Daniel Bříza a třetí místo Jaroslav Kalous, oba z HZS Ústí nad Orlicí.

V kategorii policistů P 1 získal první místo Libor Netopil z Krajského ředitelství PČR Královéhradeckého kraje, stříbrná příčka patří Alanu Vrbatovi reprezentujícího pražské policisty. Bronzovou pozici vybojoval Karel Hausvater z Krajského ředitelství PČR Královéhradeckého kraje.

V kategorii policistů P 2 se na prvním místě umístil Pavel Trejtnar z Krajského ředitelství PČR Pardubického kraje, druhé místo vybojoval Pavel Balcar z Krajského ředitelství PČR Královéhradeckého kraje a třetí místo získal Jaroslav Kubů  pro Policii ČR Praha.

V kategorii žen získala první místo policistka z Krajského ředitelství PČR Pardubického kraje Monika Procházková, před druhou Ivetou Ostřanskou reprezentující Krajské ředitelství PČR Olomouckého kraje a třetí Ivanou Svitákovou z HZS hl. m. Prahy.

Druhý den patřil závodu štafet. Na start se postavilo celkem 16 tří členných.  První místo získala štafeta HZS Libereckého kraje ve složení Ladislav Žák, Radek Musil a Jan Petr, druhou příčku vybojovala štafeta HZS Moravskoslezského kraje, a sice Vít Peterek, David Řehulka a Martin Tuharský, bronzovou příčku získali policisté z Pardubického kraje ve složení Pavel Trejtnar, Filip Lán a Monika Procházková.

Vítězové v kategoriích jednotlivců získali speciální dárek vydaný ke 165. výročí HZS hl. m. Prahy, a sice „Hasičskou kuchařku aneb dobré jídlo a dobrá rada od hasičů“.

Partnery soutěže byly Česká hasičská sportovní federace, HZS ČR a Odborový svaz hasičů. Poděkování patří také sponzorům akce, seznam naleznete zde: https://izsob.webnode.cz/partneri/.

Text: Ivana Svitáková