Česká Hasičská Sportovní Federace, sportovní svaz hasičů, z.s.

Na soutěži v Jablonci nad Nisou padl nový národní halový rekord

Dnes proběhl v atletické hale na Střelnici v Jablonci nad Nisou XXXI. ročník halové soutěže v disciplínách požárního sportu „Jablonecká hala 2017“. Na 100m s překážkami se představili ti nejlepší sportovci z celé České republiky, nechyběly týmy ze Slovenska, Rakouska a Polska. Soutěž měla svou „profi“ část, ve které soutěžili příslušníci HZS a HZS podniků, v další etapě závodili členové JSDHO, třetí blok patřil ženám. Právě v kategorii žen zaběhla Šárka Jiroušová nový národní halový rekord s časem 16,25s. Kompletní výsledky najdete v přiloženém souboru níže.

Mezi muži v profi kategorii kraloval s časem 16,11s Jakub Pěkný z HZS Ústeckého kraje, druhé místo obsadil s časem 16:13s Václav Divoš z Královéhradeckého kraje a čas 16:23s stačil na 3. místo Pavlu Krpcovi z HZS Moravskoslezského kraje.

Mezi dobrovolnými hasiči stanul na stupních vítězů Daniel Klvaňa (Oznice) s časem 15:79s, stříbrnou příčku obsadil s časem 15,99s Martin Lidmila (Zbožnov) a bronz vybojoval Lukáš Kroupa (Kvasiny B),  čas 16,23s.

Mezi ženami kralovala již zmíněná Šárka Jiroušová z Poniklé, s časem 16,68s obsadila druhé místo Kateřina Vébrová (Úněšov), ze třetího místa se mohla radovat s časem 17,27s Kamila Bartošková (Horní Cerekev).

Letos prvně Jablonecká hala 2017 zajížděla nový model, kdy došlo k vypuštění štafet a všechny kategorie běhu na 100m s překážkami se konaly v jeden den. „Organizačně se vše podařilo zvládnout a na výkonech závodníků to rozhodně neubralo. Jsem ráda, že jsme také nemuseli řešit žádné vážnější zranění a všechny drobnosti mohly být ošetřeny na místě,“ sdělila za organizační výbor Ing. Jiřina Brychcí, starostka SH ČMS - OSH Jablonec nad Nisou.

Pořadateli 31. ročníku byly SH ČMS - OSH Jablonec nad Nisou ve spolupráci s ÚO Jablonec nad Nisou HZS Libereckého kraje, Krajským ředitelstvím HZS Libereckého kraje, Sportovním klubem HZS Libereckého kraje, Českou hasičskou sportovní federací, MV - Generálním ředitelstvím Hasičského záchranného sboru ČR a Sdružením hasičů Čech, Moravy a Slezska.