Česká Hasičská Sportovní Federace, sportovní svaz hasičů, z.s.

Katedrálu Svatého Bartoloměje v Plzni pokořilo v plné hasičské bezmála padesát závodníků

V sobotu 8. července 2017 ráno přivítalo náměstí Republiky v Plzni bezmála padesát nejtvrdších a nejodvážnějších hasičů z Čech, Moravy a Slezska, kteří se rozhodli v plné hasičské pokořit katedrálu sv. Bartoloměje.

Již pátý ročník soutěže v disciplínách TFA pořádal Hasičský záchranný sbor Plzeňského kraje ve spolupráci s Hasičským sportovním klubem a Českou hasičskou sportovní federací.

Soutěžící museli zvládnout tři etapy silových disciplín na ploše náměstí, na každou měli čas pět minut. Namátkou transportovali těžkou figurínu na vzdálenost 80 metrů nebo třeba překonávali 3 metry vysokou bariéru. Po těchto vysilujících disciplínách závodníci vyběhli v plné hasičské na věž svatého Bartoloměje.

Nejrychlejším hasičem Plzeňského kraje byl Pavel Kouřík z Domažlic. První úsek zvládl jako jeden ze tří hasičů pod minutu, v druhém nejnáročnějším úseku ho předběhlo pět hasičů, třetí úsek dokončil na setinu přesně za jednu minutu a v posledním úseku všech 206 schodů dokázal vyběhnout za 65 vteřin, což byl druhý nejrychlejší čas závodu. Ve své věkové kategorii i celkově skončil na druhém místě.

V kategorii družstev si v západočeské metropoli nejlépe vedli závodníci z východu republiky – Petr Moleš a Vít Malenovský z Jihomoravského kraje a Roman Viej z Moravskoslezského kraje. Jako tým měli výsledný čas 13:47. Asi 50 vteřin navíc znamenalo druhé místo pro Jihočechy. Společně s nimi se na stupeň vítězů postavili hasiči z Olomouckého kraje, ti zvládli trať za 16:08 minut.

V kategorii A se na stupně vítězů postavili dva závodníci z Jihomoravského kraje. Petr Moleš získal zlatou medaili a Vít Malenovský bronz. Pavel Kouřík z HZS Plzeňského kraje ztratil na vítěze asi 4 vteřiny, což mu vyneslo stříbrnou medaili.

V kategorii B stejně jako loni nikdo neporazil závodníka z Moravskoslezského kraje – Roman Viej zvládl celou trať za 4:37 minut. Jen o pár vteřin pomalejší byl Martin Plšek z Olomouckého kraje, následoval ho David Kubiš z Jihočeského kra­je.

Kategorii C s téměř minutovým náskokem vyhrál Daniel Kouřil z Olomouckého kraje, celou trať dokončil jako jediný v 5. minutě, stříbro získal Jihočech Petr Pecka a bronz hasič ze Zlína Josef Frýdl.

V kategorii dobrovolných hasičů excelovali „Chodští nájezdníci“ z Plzeňského kraje. Stupně vítězů patřily pouze jim. Nejlepší čas měl Antonín Rendl z SDH Česká Kubice, na druhém místě skončil Jakub Kulhánek z SDH Tlumačov a na třetím Jaroslav Klička z SDH Koloveč. Všichni dokončili pod 6 minut.

štítky: Český pohár v TFA TFA