Česká Hasičská Sportovní Federace, z.s.

Hranická věž 2017

Ve čtvrtek 22. června 2017 se konal další, již osmý, ročník soutěže Hranická věž. Hranická věž je zařazena jako jeden z pěti závodů do Českého poháru ve dvojboji. Závodu se zúčastnilo celkem 56 sportovců z celé České republiky, včetně čtyř kolegů ze Slovenska. Do finálové tabulky dvojboje se sčítaly časy třiačtyřiceti závodníkům, kteří splnili obě disciplíny.

Již tradičně byl závod zahájen v 9:00 hodin během na 100 m s překážkami na městském stadionu v Hranicích. Počasí bylo přímo ukázkové, slunečno s teplotami těsně pod tropickou třicítkou. Vše probíhalo plynule a bez komplikací, závodníci byli disciplinovaní, a tak jsme mohli o proti časovému harmonogramu zavelet k přesunu na požární stanici v Hranicích již o půl jedenácté. Tam se pokračovalo tréninkem a v 11:30 hodin startem ve výstupu do VI. podlaží cvičné věže.

Ve „stovkách“ se v kategorii do 35 let na prvním místě umístil výkonem 15,60 s Daniel Klvaňa z SDH Oznice, druhé místo obsadil výkonem 15,96 s František Kunovský z HZS Moravskoslezského kraje a třetí místo si vybojoval kolega ze Slovenska, Marián Rerko z HaZZ Poprad s časem 16,25 s. V kategorii nad 35 let se na prvním místě umístil další kolega ze Slovenska Peter Vítko z HaZZ Poprad, druhý skončil Martin Kulhavý z HZS Libereckého kraje s časem 17,10 s a třetí místo obsadil Lukáš Hons z HZS Kraje Vysočina.

Ve druhé disciplíně „věž“ mohli diváci zhlédnout opět velice vyrovnaný boj o první příčky s časy pod 14 sekund. Jakub Pěkný a Kamil Bezruč si nakonec mezi sebou prohodili pořadí z loňského roku a v kategorii do 35 let těsně vyhrál s časem 13,61 s Jakub Pěkný z HZS Ústeckého kraje, na druhém místě s časem 13,90 s skončil Kamil Bezruč z HZS Moravskoslezského kraje a třetí místo obsadil s časem 13,94 s Karel Ryl z HZS Moravskoslezského kraje. Ve druhé kategorii, nad 35 let, tuto disciplínu obhájil Lukáš Hons z HZS Kraje Vysočina s výkonem 15,12 s, druhé místo vybojoval Martin Kulhavý z HZS Libereckého kraje s časem 15,63 s a třetí místo s časem 16,30 s získal Peter Vítko.

Na stupně vítězů se dostali závodníci s nejlepším součtem časů z obou disciplín tzv. „dvojboje“.

Celkové výsledky v kategorii do 35 let:

1. místo     Jakub Pěkný          29,64 s

2. místo     Daniel Klvaňa       30,40 s

3. místo     Marián Rerko        31,04 s

Celkové výsledky v kategorii nad 35 let:

1. místo    Lukáš Hons          32,45 s

2. místo    Martin Kulhavý     33,33 s

3. místo    Peter Vítko            33,35 s

Po posledních bězích se všichni závodníci seřadili na závěrečném nástupu a předávání cen. Zúčastnění sportovci, organizátoři, rozhodčí i příslušníci z technické čety se vyjádřili k proběhlé soutěži velice kladně a pochvalně. Mně, jako veliteli soutěže, nezbývá nic jiného, než poděkovat všem, kteří se podíleli na organizaci a zabezpečení této sportovní akce. Velké poděkování patří také vedení Olomouckého kraje za splněný slib, pořízení tartanu.

V letošním ročníku sice nepřišel rekord, ale není všem závodům konec, a tak se těším, že v některém z následujících ročníků přijde…


npor. Ing. Tomáš Novák, velitel stanice Hranice, HZS Olomouckého kraje

Aktualita ze dne 7.7.2017 | Napsal: Lukáš Drozdík