Česká Hasičská Sportovní Federace, sportovní svaz hasičů, z.s.

Hasiči, policisté a zaměstnanci ministerstva vnitra závodili v orientačním běhu u Máchova jezera

Nádherný kraj kolem Máchova jezera hostil 2. – 3. 6. 2015 Přebor Hasičského záchranného sboru (HZS) ČR, Policie ČR a zaměstnanců Ministerstva vnitra (MV) v orientačním běhu. Pořadatelem letošního 22. ročníku byl HZS Libereckého kraje a závod se konal jako Memoriál Karla Vacka, který před lety coby velitel stanice Česká Lípa tragicky zahynul při výkonu služby.

Počasí sportovcům přálo a snad tak trochu kompenzovalo potíže na trati. Ta totiž byla velmi náročná a zvláště při úterním závodě jednotlivců si řada sáhla na dno svých sil. Ani dnešní závod štafet nebyl zadarmo. Přebor účastníky provedl různými zákoutími Máchova kraje včetně skal s výhledy, ale také nepřístupnými roklemi.

Na start se postavilo 83 závodníků. Z vítězství v kategorii mužů PČR a zaměstnanců MV se radoval Libor Netopil (PČR HK, čas 88:20), úžasný výkon předvedl v kategorii HZS nad 40 let Ivan Křivda (HZS Královéhradeckého kraje, čas 61:32) a zlato v kategorii HZS bez rozdílu věku vybojoval Jan Petr (HZS Libereckého kraje, čas 109:41). Sportovcům Libereckého kraje se letos dařilo i ve štafetách, kde v kategorii HZS získali zlato.

Hasičský záchranný sbor Libereckého kraje děkuje všem partnerům a sponzorům, bez kterých by nebylo možné uspořádat závody v takovém rozsahu a na takové úrovni. Zároveň děkuje všem závodníkům a bude se těšit na další podnik, který by mohl na Českolipsko zavítat za 4 roky.