Česká Hasičská Sportovní Federace, sportovní svaz hasičů, z.s.

Hasiči na Ford CHALLENGE-PRAGUE triatlonu

FORD CHALLENGE-PRAGUE v roce 2018 odstartoval již svůj druhý ročník a díky podpoře společnosti Ford Motor Company která nám poskytla volné startovní sloty měli profesionální hasiči HZS ČR příležitost na této sportovní akci dokázat, že ani triatlon jim není cizí. FORD CHALLENGE-PRAGUE , neboli Pražský triatlon, který obnáší uplavat 1,9 km, ujet na kole 90 km a na konec uběhnout 21,1 km je vypisován pro jednotlivce v různých věkových kategoriích a štafety. Štafety tvoří tři členové týmu a každý soutěží v jedné z triatlonových disciplín. ​

Tento krásný a náročný závod vedený centrem města Prahy pokořili i profesionální hasiči. V soutěži jednotlivců bojovali Miroslav Pazdera a Josef Skalka.  Na startu se seřadilo více než 750 závodníků. Do cíle přiběhl Josef Skalka na 155. místě v celkovém pořadí v čase 4:59:46,0 a ve své kategorii obsadil 24. místo. Zhruba 3 minuty po něm přiběhl i Miroslav Pazdera na 169. místě v celkovém pořadí v čase 5:02:40,2. Ve své kategorii obsadil fantastické 13. místo. I hasičské štafety obstály v těžkém závodě a dobré konkurenci.  BOMBEROS Z MORAVY ve složení Martin Bilous, Milan Smatana a Petr Malinský dokončili triatlon na 9.místě v čase 4:30:13,9. Na paty jim celý závod šlapal další tým hasičů SPORTOVNÍ KLUB HASIČŮ KHK Jan Kratochvíl, Pavel Pfeifer, David Pross. V cíli jim na profesní kolegy chyběly necelé čtyři minuty a vydřeli tak 10.místo. 12 místo patřilo pro hasiče z Pardubic. Jan Cinert, Tomáš Berger, Radek Dvořák  za tým HASIČI PARDUBICE SMĚNA B s časem 4:41:34,7 tak ,získali další skvělé umístění. SK HASIČI ZLÍN Jan Vráblík, Petr Šaman, Petr Smílek skončili s časem 5:06:31,9 na krásném 22. místě z celkového počtu 47 štafet.

Všichni zúčastnění se dokázali poprat s nelehkou plaveckou částí v 17stupňové  Vltavě a následným 35 stupňovým horkem v cyklistické a běžecké části a dokázali, že umí bojovat ze všech svých sil pro sebe i pro tým.

štítky: Triatlon