Česká Hasičská Sportovní Federace, sportovní svaz hasičů, z.s.

Český pohár ve dvojboji byl zahájen v Plzni

20. května 2016 proběhl v areálu požární stanice Plzeň-Košutka již XXVII. ročník Memoriálu Milana Kružíka ve výstupu na cvičnou věž a v běhu na 100 m s překážkami, který je zařazen do Českého poháru ve dvojboji a v letošním roce tento seriál soutěží otevíral. Soutěž pořádal HZS Plzeňského kraje, Územní odbor Plzeň ve spolupráci s Českou hasičskou sportovní federací a Hasičským sportovním klubem Plzeň. Soutěžilo se ve dvou disciplínách dle pravidel požárního sportu. Na startovní listině bylo zapsáno celkem 111 závodníků. Objevilo se zde také hodně dobrovolných hasičů včetně čtyř závodníku s Rakouska.

Soutěž byla zahájena v 9:00 hodin. Počasí přálo závodníkům i divákům, méně však časomíře, které přímé slunce způsobovalo problémy se správným detekováním průběhu závodníka cílovou bránou a několik rozběhů muselo být kvůli této závadě opakováno. Soutěž se tedy tímto protáhla do pozdějších odpoledních hodin.

Ve výstupu na věž zvítězil Kamil Bezruč z Moravskoslezského kraje s časem 13,94 s. Druhé místo patří Jakubovi Pěknému z Ústeckého kraje, který se do třetího patra věže dostal za 14,10 s. Bronz si z Plzně odvezl Karel Ryl z Moravskoslezského kraje, ten zdolal výstup na cvičnou věž za 14,16 s.

Nejrychlejším stovkařem byl František Kunovský z Moravskoslezského kraje, na vítězství mu stačilo být před svými soupeři rychlejší o pouhé 0,4 vteřiny a dosáhl času 16,08 s. Druhé místo v disciplíně 100m překážek patří Lukášovi Kroupovi z SDH Kvasiny, kterému na časomíře svítil čas 16,12 s. Třetí příčka zůstala v Plzeňském kraji, vybojoval jí Milan Netrval z ÚO Domažlice s totožným výsledkem, ale o dvě setiny horším druhým časem.

V celkovém hodnocení dvojboje zvítězil Kamil Bezruč, který součtem obou disciplín dosáhl nejlepšího času 30,37 s., těsně za ním se umístil Jakub Pěkný s časem 30,38 s a třetí David Dopirák z Plzeňského kraje, který zapsal čas 30,98 s.

Ve dvojboj v kategorií nad 35 let zvítězil Lukáš Hons z Kraje Vysočina s časem 32,54 s, zbývající dva stupně vítězů obsadili Plzeňáci – stříbrný Jan Hůla s časem 33,08 s a bronzový Martin Provazník, který obě disciplíny zaběhl s výsledkem 33,23 s.

Partnerem akce byl již tradičně hypermarket Globus, firma Renoplast Chotíkov a Plzeňský Prazdroj. Mediálním partnerem televize Fire TV.